РБ Лайпциг срази Фрайбург и се върна в топ 4

23:17, 12.11.2023
лайпциг срази фрайбург върна топ

Ред Бул Лайпциг си върната мястото в топ 4 на Бундеслигата, след като в двубой от 11-ия кръг надигра с 3:1 у дома състава на Фрайбург.

Шави Симонс даде преднината на "биковете" още в 6-ата минута на срещата, но в самия край на първото полувреме Мерлин Рьол възстанови паритета.

Равенството в резултата се задържа през голям период от втората част, за да се стигне до 77-ата минута Кристоф Баумгартнер бе съборен в наказателното поле и след преразглеждане на ситуацията с ВАР беше отсъдена дузпа в полза на РБ Лайпциг.

Зад топката застана Люис Опенда и той не сбърка от бялата точка, давайки отново аванс на домакините.

Броени секунди след подновяването на играта пък Баумгартнер сложи точка на спора в мача, реализирайки за крайното 3:1.

С успеха РБ Лайпциг се изкачи на 4-ото място с актив от 23 точки, докато Фрайбург остава на 8-ата позиция с 14 пункта.