Реал Мадрид надви Реал Сосиедад след обрат на "Бернабеу"

Реал Мадрид
23:54, 05.03.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 4:1 в мач от в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Микел Оярсабал даде преднина на гостите от дузпа, но "белият балет" стигна до обрат след голове на Едуардо Камавинга, Лука Модрич, Карим Бензема и Марко Асенсио.

В 9-ата минута възпитаниците на Иманол Алгуасил получиха дузпа след нарушение на Даниел Карвахал. Микел Оярсабал даде преднина на тима си.

В края на полувремето домакините отговориха с две попадения в рамките на три минути. Едуардо Камавинга отправи страхотен удар в десния ъгъл на противниковата врата, за да изравни. В следващата атака гол на Карим Бензема бе отменен заради засада. Лука Модрич пък взе нещата в свои ръце и с плътен удар извън наказателното поле изпрати топката в далечния горен ъгъл за 2:1.

Карим Бензема е третият футболист в испанския елит със 100 или повече асистенции през 21 век след Лионел Меси и Дани Алвеш.

След почивката Карим Бензема отново изпрати топката в противниковата врата, но отново засадата го раздели с гола. Пет минути по-късно французинът най-после стигна до желаното попадение, след като бе точен от 11-метров наказателен удар.

Резервата Марко Асенсио също записа името си сред голмайсторите само две минути след като се появи в игра на мястото на Родриго.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с актив от 63 точки. Реал Сосиедад е 6-и в подреждането с 44 пункта.