Реал Мадрид победи Леванте след обрат с гол на Джуд Белингам в добавеното време

19:24, 02.09.2023
Чете се за: 02:07 мин.
Реал Мадрид Джуд Белингам

Реал Мадрид победи Хетафе с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Ла Лига. Летните попълнения Хоселу и Джуд Белингам се разписаха за "кралете".

Гостите поведоха в резултата на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид в 11-ата минута. Борха Майорал се разписа, след като се озова сам срещу Кепа Арисабалага.

Съдията Марио Мелеро Лопес отсъди дузпа за домакините в 24-ата минута за нарушение на Карлес Аленя, но промени решението си, след като преразгледа ситуацията с помощта на ВАР.

След почивката Хоселу възобнови равенството. Нападателят стреля от вътрешността на наказателното поле.

Резервата Тони Крос имаше добри възможности да се разпише. Удар на халфа попадна в лявата греда, а след това Давид Сориа отрази шут на полузащитника. Даниел Карвахал пък стреля в дясната греда.

В добавеното време на срещата Начо Фернандес стреля извън наказателното поле, но стражът на гостите Давид Сориа не успя да хване топката. Джуд Белингам се бе позиционирал добре в наказателното поле и не сгреши при добавката за 2:1.

В 100-ата минута Родриго можеше да направи победата по-изразителна, но стреля в напречната греда.

Реал Мадрид оглавява класирането в с пълен актив от 12 точки. Хетафе заема 14-ото място в подреждането с 4 пункта.

В друг шампионатен мач, игран по-рано днес, Реал Сосиедад победи Гранада с 5:3

Управляващите отричат участие на Алексей Петров в "сглобката", той осигурявал логистиката (Обзор)
Хиляди босненски сърби излязоха на протест заради обвиненията срещу Милорад Додик