Реал Мадрид се разправи с Барселона и се поздрави с успеха в Ел Класико

Карим Бензема
19:07, 16.10.2022

Реал Мадрид победи Барселона с 3:1 в Ел Класикото на 9-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема и Федерико Валверде бяха точни преди Феран Торес да отбележи почетно попадение. Родриго оформи крайния резултат от 11-метров наказателен удар.

Шампионите поведоха в 12-ата минута на стадион "Сантяго Бернабеу". Тони Крос изведе Винисиус сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но стражът спаси. Карим Бензема бе точен при добавката.

Федерико Валверде удвои авансът на "белия балет" в 35-ата минута. Полузащитникът се разписа с плътен удар извън наказателното поле.

Второто полувреме започна с натиск на домакините. Гол на Карим Бензема бе отменен поради засада.

Каталунците заиграха по-офанзивно и стигнаха до попадение в 83-ата минута. Ансу Фати проби по левия фланг и върна към Феран Торес, който намали изоставането на гостите.

Възпитаниците на Карло Анчелоти върнаха аванса си от две попадения само 7 минути по-късно. Резервата Родриго оформи крайния резултат от дузпа след нарушение на Ерик Гарсия в краката на бразилеца.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с актив от 25 точки, с три повече от втория в подреждането Барселона.

ГЕРБ и "Продължаваме Промяната" обявиха кандидатите си за председател на НС
България ще поиска екстрадицията на извършителя на хакерските атаки срещу институции