Реал Мадрид спечели у дома срещу Партизан в Евролигата, Ксавие Ратан-Майс открадна шоуто

Мадридчани са осми в подреждането след два кръга, сръбският тим е на дъното с две загуби.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:47, 11.10.2024
Чете се за: 02:42 мин.
реал мадрид спечели дома партизан евролигата

Реал Мадрид постигна първа победа през новия сезон в Евролигата по баскетбол.

Отборът на Чус Матео надделя над Партизан с 93:86 в среща от втория кръг на турнира.

До последната четвърт мачът беше балансиран и Партизан дишаше във врата на домакините. Така на почивката Реал имаше крехък аванс от 3 точки, и четири в края на третата четвърт (68:64).

Навлизайки в последната част, след серия от 13:2 за домакините, която включваше две тройки на канадеца Ратан-Майс, "белите" дръпнаха със 17 (83:66).

Партизан се опита да се върне и намали преднината до девет (84:75) и дори до седем (90:83), но беше твърде късно.

Серж Ибака с 15 точки беше най-резултатен за победителите, но новакът в редиците на "белите" Ксавие Ратан-Майс открадна шоуто с 12 точки при 4/4 от стрелбата за три. Ибака се отчете и със 7 борби, 12 точки за успеха добави и Джанан Муса.

Карлик Джоунс бе най-резултатен за Партизан с 15 точки. С по 12 завършиха Ваня Маринкович и Стърлинг Браун.

Реал са осми в таблицата с победа и поражение, докато сръбският тим е на дъното с две загуби.

На 15 октомври Реал Мадрид гостува на Баскония, докато същия ден Партизан е домакин на Байерн Мюнхен.

Андрес Фелис получи контузия и не можа да доиграе мача и напусна терена през втората четвърт.

„Изглежда, че той ще се нуждае от по-дълго възстановяване. Ще видим какво ще покаже прегледа, каква е степента на контузията и колко дълго ще отсъства, но изглежда, че ще останем без него известно време“, каза старши треньорът на Реал Мадрид Чус Матео.

Добрата новина е, че Усман Гаруба може да се върне скоро в редиците на тима.

„Надяваме се да се възстанови бързо, защото имаме нужда от него. Не знам дали това ще се случи следващия мач или след това, но се надявам да е възможно по-скоро“, завърши Матео.

Има ли граници AI?
Найден Тодоров: Двама души от Министерство на културата са замесени в схемата за източване на средства