Реал продължава с победната серия след труден успех над Гранада

11:11, 24.12.2020
Чете се за: 00:31 мин.
реал продължава победната серия труден успех гранада

Футболистите на Зинедин Зидан постигнаха трудна победа при домакинството си на Гранада с 2:0 в среща от 15-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Така Белия балет записа пети пореден успех и излезе начело в подреждането на Ла Лига с равни точки с градския съперник Атлетико. "Дюшекчиите" обаче са с цели два мача по-малко.

И двете попадения за успеха на Реал (Мадрид) дойдоха след почивката, като точни бяха Каземиро, както и вече дежурния голмайстор, Карим Бензема.

В 57-та минута Кралския клуб излезе напред в резултата. Марко Асенсио проби отляво и центрира към вратарското поле, където Каземиро се извиси и с глава отбеляза за 1:0.

Голът на успокоението дойде в добавеното време на срещата, когато Бензема пое топката на фланга, влезе навътре и с премерен удар с левия крак матира стража на Гранада за 2:0.