Ред Бул Лайпциг отстъпи на Бохум и се отдалечи от върха

18:28, 18.03.2023
лайпциг зрази вердер бремен без илия груев състава

Бохум победи Ред Бул Лайпциг с минималното 1:0 в мач от 25-ия кръг във Висшата лига. Ерхан Машович отбеляза победното попадение.

През първото полувреме не се стигна до точен удар. Три минути след почивката домакините поведоха в резултата. Ерхан Машович се разписа с глава за 1:0.

Възпитаниците на Марко Розе пропуснаха две отлични възможности да измъкнат точка от двубоя. Мануел Риман спаси удар на Вили Орбан, а Андрезиньо стреля в лявата греда.

Ред Бул Лайпциг остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 45 пункта. Бохум заема 14-ото място в подреждането с 25 точки.