Държавният секретар на САЩ е новият ѝ ръководител
Държавният секретар на Съединените щати Марко Рубио е новият ръководител на Агенцията за международно развитие.
Той обвини ръководството ѝ в неподчинение и се обяви за нейн ръководител, въпреки че тя е независим орган в продължение на шест десетилетия.
Високопоставен служител на Белия дом заяви, че администрацията на Тръмп планира да слее агенцията с Държавния департамент на Съединените щати.
По-рано милиардерът Илън Мъск обяви, че се работи за закриване на агенцията.
В новата администрация на Тръмп Мъск оглави нова държавна структура, която цели подобряването на правителствената ефективност.
Реформите предизвикаха сблъсък с демократите в Конгреса, които ги обявиха за незаконни.
Десетки демонстранти организираха протест срещу усилията на администрацията на Тръмп да закрие агенцията.
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Камион скъса мантинелата на АМ "Струма" в района на Мало Бучино (СНИМКИ и ВИДЕО)