Шотландският тим спечели гостуването си в Швеция.

21:38, 26.09.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Рейнджърс Малмьо

Рейнджърс победи Малмьо с 2:0 в мач от първия кръг на Лига Европа. Шотландският тим отбеляза по един гол в двете полувремена.

На стадион "Еледа" в Малмьо гостите откриха резултата след само 55 секунди игра. Сириел Десерс пресече върната към вратаря топка, преодоля противниковия страж, но стреля в лявата греда от малък ъгъл. Топката попадна в краката на неговия съотборник Недим Байрами, който бе точен.

Исаак Шисе Телинсе опита да възобнови равенството, но негов гол не бе зачетен заради засада.

След почивката възпитаниците на Филип Клемон удвоиха преднината си. Рос МакКозланд отправи плътен шут от границата на наказателното поле за 2:0.

В следващия кръг Рейнджърс приема Олимпик Лион, докато Малмьо гостува на Карабах.

Среща на президентите на България и Иран: Надежда за моряците от кораба "Галакси лийдър"