Буйна растителност от храсти и дървета е превзела коритото на река Сараджийска в русенското село Николово. Тя минава през цялото населено място и служи за източването при необходимост на езерото в лесопарка "Липник".
При всеки по-сериозен дъжд обаче, реката излиза от коритото си, което сериозно притеснява местното население.

За да избегне риск от наводнение, кметът на селото Златан Ванев, известен и с това, че е трикратен световен шампион по вдигане на тежести, успява със собствени средства да започне почистването на реката.
Той сподели пред БНТ, че реката не е почиствана повече от 10 години и на прага на есенния сезон, характерен с обилни дъждове, опасността за селото нараства още повече.
Каква е ситуацията в момента и ще предприемат ли някакви действия за почистване на реката от Община Русе - вижте повече във видеото.
Репортер: Андрей Кючуков

Повишение на нивото на Дунав: Реката се покачи в почти целия български участък
Недоволство срещу инсинератора в Елин Пелин: Жители отново излязоха на протест
Повече полети до Бургас за „Евровизия“: Как ще се придвижват гостите на конкурса?
Премиерът Радев: Бюджет 2027 ще бъде приет навреме и ще гарантира стабилността
Прието на първо четене: Една трета от всички директорски позиции в публичните компании трябва да са заемани от жени
Минимална заплата от 660 евро за 2027 г.: Какви са прогнозите на Министерство на финансите?