10:13, 28.12.2020
Чете се за: 01:03 мин.
Баскетбол
рекорд далас нба

Отборът на Далас счупи рекорда в Националната баскетболна лига (НБА) на САЩ и Канада с преднина от 50 точки на полувремето при победа със 124:73 срещу Лос Анджелис Клипърс. Резултатът бе 77:27 в полза на Маверикс и това е най-големият аванс в ерата на часовника за стрелба, който бе въведен през сезон 1954/1955. Лука Дончич отбеляза 24 точки за Далас и Джош Ричардсън добави 21, докато Тим Хардауей завърши мача с 18. Пол Джордж бе най-резултатен за Клипърс с 15 точки в отсъствието на Кауи Ленърд, но остана на пейката през второто полувреме. Серж Ибака пък се отчете с 13 точки и девет борби при първата загуба на Клипърс през новия сезон. Ленърд отпадна от групата за мача с Далас, след като получи осем шева в устата след неумишлен удар с лакът от Ибака в петък.

Дамион Лий вкара тройка 1.7 секунди преди края и Стеф Къри наниза 36 точки за Голдън Стейт, който се наложи със 129:128 срещу Чикаго и записа първа победа за сезона. Къри вкара 5/15 стрелби от далечно разстояние само ден след видеото със 105 поредни тройки на тренировъчното игрище на Уориърс. С първите си три срещу Булс обаче той стана едва третият баскетболист в историята на НБА с 2500 тройки, като другите двама са Рей Алън (2973) и Реджи Милър (2560).

Кайл Кузма вкара 20 точки през първото полувреме на мястото на Антъни Дейвис, а Леброн Джеймс добави още 18 за победа на Лос Анджелис Лейкърс със 127:91 срещу Минесота в друг мач от вечерта.