Реми за шампионите и гол за Холанд в последния кръг от Бундеслигата

Байерн Томас Мюлер Роберт Левандовски
18:27, 14.05.2022
Чете се за: 03:47 мин.

Байерн Мюнхен завърши сезона с равенство 2:2 срещу Волфсбург в последния 38-и кръг на Бундеслигата. Йосип Станишич и Роберт Левандовски дадоха аванс на баварците, но Йонас Винд и Макс Крузе възобновиха равенството.

Домакините започнаха ударно срещата на стадион "Фолксваген Арена" с изстрел на Максонс Лакроа в гредата. В ответната атака възпитаниците на Юлиан Негелсман поведоха. Йосип Станишич засече с глава центриране на Йозуа Кимих.

Гостите бяха близо до нов гол, но попадение на Джамал Мусиала бе отменено след намесата на ВАР заради засада. Това обаче не им попречи да удвоят аванса си в двубоя. Роберт Левандовски също се разписа с глава, след центриране на Томас Мюлер.

В последната минута от редовното време Йонас Винд намали пасива на тима си с шут от вътрешността на наказателното поле.

След паузата Макс Крузе оформи крайния резултат, за да заслужи точка на тима си.

Байерн Мюнхен постави рекорд за най-много попадения в гостувания в рамките на един сезон в Бундеслигата - 49.

Борусия Дортмунд пък победи Херта Берлин след обрат в последния мач на Ерлинг Холанд в отбора, преди трансфера му в Манчестър Сити. Норвежецът се разписа от дузпа.

Столичани изненадаха "жълто-черните" на стадион "Сигнал Идуна Парк" с гол на Ишак Белфодил от дузпа в 18-ата минута.

След почивката домакините също получиха 11-метров наказателен удар, след игра с ръка на противников състезател. Ерлинг Холанд възобнови равенството.

Юсуфа Мукоко донесе победата на тима си, минута след като се появи в игра. Той бе точен в 84-ата минута след силен шут в наказателното поле.

Това бе най-резултатната кампания за Борусия Дортмунд в Бундеслигата. Футболистите на Марко Розе отбелязаха 85 гола.

Байерн Мюнхен оглави класирането с актив от 77 точки. Борусия Дортмунд, Байер Леверкузен и РБ Лайпциг също ще участват в Шампионска лига. Унион Берлин и Фрайбург ще попаднат в групите на Лига Европа, а Кьолн ще премери сили с останалите отбори в Лигата на конференциите.

Гройтер Фюрт и Арминия Билефелд изпаднаха във Втора Бундеслига, а Херта Берлин ще играе бараж за оставане в елита.

Роберт Левандовски завърши кампанията с 35 гола, а неговият съотборник Томас Мюлер пък е най-креативният играч през сезона със своите 18 асистенции. Това е 7-и пореден сезон в който полякът финишира кампанията като топреализатор и по-този начин изравни рекорда на Герд Мюлер за лидер в класацията през най-много поредни.