Опозиционният лидер Бени Ганц даде ултиматум на премиера Бенямин Нетаняху
Съдбата на военния кабинет на Израел се решава днес. Опозиционният лидер Бени Ганц даде ултиматум на премиера Бенямин Нетаняху до 8 юни да бъде изготвен нов план за връщане на заложниците и за бъдещото управление на Газа.
В противен случай Ганц ще напусне военния кабинет. Опонентът на Нетаняху - центристът Бени Ганц, влезе в управлението на страната след нападението на Хамас на 7 октомври.
През последните седмици обаче разногласията му с премиера се задълбочиха. Партията му дори поиска разпадане на парламента и провеждане на нови предсрочни избори.
Центристката партия на Бени Ганц няма достатъчно места в Кнесета, за да свали управляващата коалиция, но със сигурност може да увеличи обществения натиск срещу управлението на Бенямин Нетаняху.
Войната в Близкия изток: Оставки на хора от кръга около Тръмп заради ударите в Иран
Продължаващата война в Иран и скокът на цената на петрола заплашват 45 млн. души от глад
Иран - "Не искаме примирие", Тръмп - "Ние сме най-силната държава в света"
Изборните нарушения: Ефективни ли са разследванията и достатъчни ли са наказанията?
Премиерът Андрей Гюров обяснява във видео защо държавната помощ за гориво е 20 евро
Отиде си легендата на кукления театър Слава Рачева – гласът на "Педя човек - лакът брада"