Резервата Саул Нигес донесе успеха на Атлетико Мадрид над Виляреал в края

Аксел Витсел също се разписа за "дюшекчиите"

23:56, 01.04.2024
Атлетико Мадрид Аксел Витсел

Атлетико Мадрид победи Виляреал с 2:1 в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Резервата Саул Нигес отбеляза победното попадение в края на срещата.

Двубоят на "Естадио де ла Керамика" във Виляреал започна с минута мълчание в памет на бившия футболист на "жълтата подводница" Батисте Гонзалез.

Аксел Витселоткри резултата в 9-ата минута. Полузащитникът засече с глава центриране от ъглов удар на Родриго Рикелме Рече.

След почивката домакините изравниха резултата. Александър Сьорлот стреля по земя от границата на наказателното поле за 1:1.

"Дюшекчиите" бяха по-активни в преден план в заключителните минути на сблъсъка. Удар с глава на Алваро Мората се отби от напречната греда.

В последните минути на редовното време играчите на Диего Симоне възобновиха преднината си. Саул Нигес се разписа само три минути след като се появи в игра. Полузащитникът завърши многоходова атака с хладнокръвен удар по земя.

Атлетико Мадрид измести Атлетик Билбао от 4-ото място в класирането с актив от 58 пункта. Виляреал остава на 10-ата позиция в подреждането с 38 точки.