Резервите Крамарич и Модрич донесоха успеха на Хърватия над Саудитска Арабия в контрола

резервите крамарич модрич донесоха успеха хърватия саудитска арабия контрола
17:20, 16.11.2022

Отборър на Хърватия постигна минимален успех с 1:0 над Саудитска Арабия в контролна среща. Двата участника на Мондиал 2022 в Катар премериха сили в Рияд.

Единственото попадение в мача бе дело на Андрей Крмарич. Нападателят на Хофенхайм се появи на терена като резерва и в 82-ата минута се възползва от асистенция на друга резерва - Лука Модрич. Съдията отмени два гола на хърватите с помощта на ВАР. Първо в 73-ата минута Крмарич прати топката в мрежата, но му бе отсъдена засада, а три минути преди края попадение на Иван Перишич също не бе зачетено.

Саудитска Арабия имаше и инициативата през първата част, но Ливакович запази мрежата си суха. В 72-ата минута Мохамед Каппо направи отличен пробив, който завърши с удар в дясната греда.