Рилски спортист е победа от финала в Националната баскетболна лига

рилски спортист победа финала националната баскетболна лига
Снимка: БФ Баскетбол
21:22, 15.05.2022

Отборът на Рилски спортист (Самоков) поведе с 2-0 в полуфиналната серия в Националната баскетболна лига.

Самоковци отново победиха у дома Спартак Плевен, този път с 89:75 и са на победа от нов финал в шампионата.

Двубоят започна много равностойно и с чести смени на водачеството. Водени от Коча Йовович, баскетболистите на Тодор Тодоров успяха да дръпнат с 5 точки в средата на частта. Силни финални минути обаче и по-добра игра в подкошието, Рилски спортист обърна за 24:20. Ситуацията на терена се запази до почивката, като Рилски спортист не успяваше да се откъсне с по-голяма разлика. През второто полувреме авансът на домакините скочи до 9 точки, но плевенчани наваксваха и дори стопиха изоставането си до 1. Едва в последната четвърт играчите, водени от Людмил Хаджисотиров успяха да направят серия от 13-0 и това предреши крайния изход от мача.

Павлин Иванов бе най-резултатен за победителите с 25 точки. Брандън Браун се отличи с 21, а 10 добави Барет Бенсън.

За Спартак Плевен Николай Стоянов завърши с 16 точки. С 12 се включи Коча Йовович, а по 10 добавиха Максим Корниенко и Мартин Маринов. Украинецът овладя и 8 борби.

Серията се мести в Плевен, като третият мач е в сряда в зала "Балканстрой".

Петков: Дребните детайли ще бъдат решаващи срещу Нидерландия
12-годишно дете е пострадало от хвърлен предмет на Националния стадион "Васил Левски"