09:04, 30.09.2022
Чете се за: 02:10 мин.
БК Рилски спортист
Снимка: БК Рилски спортист

Днес ще стане ясно дали българският баскетбол ще има втори представител в груповата фаза на ФИБА Къп. Балкан Ботевград вече си осигури място в редовния сезон. Сребърният медалист в НБЛ Рилски спортист се изправя срещу израелския Апоел Хайфа тази вечер от 20.00 часа във финала на квалификационния турнир в Самоков.

Победителят от срещата ще си заслужи правото да се класира за групите на втората по сила европейска надпревара на Международната централа.

Отборът на Людмил Хаджисотиров победи новосформирания Уулвс, Литва с 91:76 в сряда в Арена "Самоков", като това бе и първият официален мач за Рилски спортист в новия му облик, като няколко състезатели направиха своя дебют за самоковци.

Отборът на Апоел Хайфа достигна до финала на квалификационния турнир в Самоков. Израелците надиграха финландския Катая със 75:64 в другия полуфинал на турнира в Самоков. Тимът е воден от бившия наставник на Лукойл Академик Шарон Друкер.

Дори и при поражение днес, Рилски отново ще има шанс да попадне в груповата фаза на турнира като един от трите "щастливи губещи" в квалификациите, тъй като тимовете на Тофаш, Уникаха и Бакен Беърс се класираха за групите на Шампионската лига. Така останаха още три свободни места в основната фаза от сезона на ФИБА Къп.