Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:44, 16.10.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Рилски спортист победи Левски с 88:69 точки в двубой от 2-ия кръг на Националната баскетболна лига.

Миналата година двата клуба спориха за титлата, а в началото на този сезон самоковци победиха столичани с 91:85 в сблъсъка за Суперкупата.

През първата четвърт домакините изградиха преднина от 7 точки. Втора част обаче баскетболистите на Левски бяха по резултатни на паркета и разликата на почивката бе 6 точки в полза на домакините.

През третата четвърт "сините" поведоха за първи път в срещата с 48:45 точки, но след серия от 8 поредни точки възпитаниците на Людмил Хаджисотиров си върнаха водачеството.

Последната част бе най-резултатната за домакините в мача с 24 точки, а миналогодишния шампион дори не записа двуцифрен актив след само 9 точки.

Алекс Симеонов бе най-резултатен с 23 точки, а Трей Портър се отчете с дабъл-дабъл след 12 точки и 10 борби.

Рилски спортист отстъпи първата позиция на Черноморец, а Левски е 4-и.