рилски спортист затрудни спартак плевен първия полуфинал нбл
Снимка: БФ Баскетбол
21:53, 13.05.2022
Чете се за: 01:00 мин.

Отборът на Рилски спортист (Самоков) се справи без проблеми със съпротивата на Спартак (Плевен) в първия мач от полуфиналната серия и спечели с категоричното 94:65.

Силни изяви на Трей Портър в началото дадоха силен старт на мача за домакините и след серия от 11:0 в началото на втората четвърт самоковци се откъснаха напред и повече не погледнаха назад.

За Рилски спортист мача пропусна Ей Джей Хес, който е контузен. Брендън Браун вкара 24 за успеха, Трей Портър добави 17 за 16 минути игра, 17 вкара и Деян Карамфилов.

С 16 точки се отличи за гостите Джервон Пресли. 12 добави Мартин Маринов, а 11 – Николай Стоянов.

Вторият двубой е отново в Самоков на 15 май.

Берое отказа Локомотив (Пловдив) за Европа след гол на Фаул в последните секунди
Делян Добрев: Ако ГЕРБ направи протест, в София ще има 30 000 души