Рилски спортист остана на върха след успех в Стара Загора

10:35, 09.02.2021
Чете се за: 00:24 мин.
Баскетбол

Отборът от Самоков се справи с тима на Берое с 92:78 точки, в среща от 18-ия кръг на баскетболното ни първенство при мъжете.

По този начин възпитаниците на Людмил Хаджисотиров останаха на върха в класирането с актив от 30 точки, докато заралии са четвърти с 24.

Двубоят започна по-добре за състава на Рилски спортист, но постепенно домакините намериха своя ритъм и до края на първата четвърт вече водеха в резултата с 24:19.

Самоковци отговориха с много силна втора част, в която в един момент отбелязаха цели 18 точки срещу само 3 за противниците си

Така почивката дойде при 50:39 за гостите, които до края на срещата не изпуснаха този си аванс, за да стигнат до крайния успех.

На-резултатен за победителите стана Нико Карвачо с 16 точки, докато за Берое 21 отбеляза Джими Гавин.

Пристигнаха забавените 17 500 дози от ваксината на "Пфайзер"
Официално: Скъсано въже е причина за инцидента, при който загина Атанас Скатов