Самоковците поведоха с 2:1 победи в серията

20:58, 12.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
рилски спортист справи спартак плевен поредна победа нбл
Снимка: НБЛ

Рилски спортист победи Спартак Плевен с 90:82 в третия мач от полуфиналната серия от Националната баскетболна лига. Самоковците поведоха с 2:1 победи, играе се до три успеха.

Равенството в резултата след първите 10 минути игра в зала "Балканстрой" в Плевен потвърди равенството в силите. Първата част завърши при резултат 20:20.

За самоковци обаче предстоеше най-резултатната им четвърт в двубоя. Възпитаниците на Любомир Киров отбелязаха 27 точки и поведоха с 9 точки на почивката - 47:38.

При подновяването на играта гостите дори успяха да изградят аванс от 15 пункта. Плевенчани не съумяха да погасят изоставането си.

Най-резултатен бе Алън Арнет от тима на победителите с 22 точки, 3 борби и 1 асистенция. Алекс Симеонов допринесе за победата с дабъл-дабъл от 15 пункта и 10 борби. Джулиън Люис отбеляза 20 точки за плевенчани.

Следващият сблъсък от серията е на 14 май, вторник, от 19:00 часа, отново в зала "Балканстрой".