Рилски спортист победи Левски в София и излезе начело в класирането

23:38, 04.01.2021
Чете се за: 00:50 мин.
Баскетбол
рилски спортист победи левски софия излезе начело класирането

Рилски спортист (Самоков) победи Левски в София с 87:73 (28:23, 18:18, 15:11, 26:21) и оглави еднолично генералното класиране в Националната баскетболна лига (НБЛ). Тимът от Самоков вече има точка пред директния си съперник за първото място Левски, докато Балкан (Ботевград) е на трета позиция с още една изоставане след категоричен успех срещу четвъртия в подреждането Черноморец (Бургас).

Павлин Иванов вкара три тройки в началото на мача за Рилски спортист и Брендън Браун добави още една през първата четвъртина, благодарение на което гостите от Самоков завършиха частта с аванс от пет точки. Тихомир Желев и Алекс Симеонов също бяха точни от далечно разстояние с първите две стрелби във втората четвъртина и убийствената ефективност на Рилски спортист остави преднината на отбора непокътната до полувремето. Гостите от Самоков намалиха успеваемостта си от зоната за три точки, но я пренесоха под коша за втората половина от мача. Те завършиха третата част с преднина от девет точки, която нарасна до 14 при сирената. Павлин Иванов в крайна сметка завърши с трите тройки от началото на срещата и сбор от 13 точки, а Браун бе най-резултатен с 19. Тайрън Брейзълтън пък вкара 19 за Левски, докато неговите съотборници Чавдар Костов и Данило Ташич отбелязаха по 16.

Балкан пък победи Черноморец с 92:76 (27:25, 27:14, 15:20, 23:17). Тауан Ейджи бе най-резултатен за победителите с 21 точки и 13 борби за дабъл-дабъл, а Сияни Чембърс добави още 19 пункта. Дианте Болдуин пък завърши с 24 точки, седем борби и шест асистенции за Черноморец.