Рилски спортист приключи редовния сезон с победа

Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:36, 27.04.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Рилски спортист приключи редовния сезон в Националната баскетболна лига с победа над Черноморец с 89:58 точки.

За самоковци това бе 25-и успех в шампионата до момента и те започват плейофите като убедителен лидер. Първият им съперник в елиминациите е Ямбол.

Черноморец завърши на четвърто място с актив от 16-11 и ще има труден четвъртфинал срещу Спартак Плевен.

Последният двубой от фазата на разменено гостуване в елита започна със смазващо предимство за домакините от Рилски спортист, които спечелиха първата част с 29:13. Домакините запазиха предимството си на терена през целия мач, като едва в последната четвърт намалиха оборотите, но въпреки това не позволиха на съперника си да вкарат повече от 16 точки в един период.

С 16 точки за успеха се отличи Ей Джей Хес, 13 наниза Трей Портър, а по 12 – Деян Карамфилов и Павлин Иванов. С 10 точки се отличи Барет Бенсън, а мача пропусна Брендън Браун.

За гостите от Бургас пореден силен мач изигра националът Андрей Иванов – 17 точки и 13 борби. С 14 точки се отличи Константин Коев, а с 13 – Владко Гранич. „Акулите“ бяха без лидера си и капитан Георги Боянов.