Рилски спортист продължава без загуба в баскетболното първенство

20:41, 11.12.2021
рилски спортист продължава без загуба баскетболното първенство

Отборът на Рилски спортист надигра с 86:75 като гост състава на Черно море Тича, за да запише седмия си пореден успех в Националната баскетболна лига (НБЛ).

По този начин самоковци са еднолично начело в класирането, докато състава на Черно море се намира на 7-та позиция с актив от само една победа и седем поражения.

Днес във Варна момчетата на Людмил Хаджисотиров си осигуриха добра преднина още до почивката, която дойде при 45:35 в тяхна полза.

През втората част домакините опитаха да се върнат в срещата, като дори в един момент стопиха пасива си до само пет точки, но силите не им стигнаха за повече и в крайна сметка загубиха.

Най-резултатен за победителите стана Барет Бенсън, който оформи "дабъл-дабъл" с 22 точки и 12 борби.

За домакините Веселин Георгиев беше най-полезен със своите 13 пункта.

От първо лице: Да рискуваш живота си, за да спасиш децата от огнения ад в Благоевград