Рилски спортист с ценна победа в Стара Загора

Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:48, 06.11.2021
Чете се за: 01:07 мин.

Рилски спортист победи Берое с 90:79 точки в мач от 5-ия кръг на Националната баскетболна лига.

През първата четвърт домакините изградиха най-голямата си преднина в мача при резултат 25:21. Преди почивката самоковци стигнаха до обрат и от своя страна поведоха с 4 точки - 46:42.

След паузата възпитаниците на Людмил Хаджисотиров поведоха с рекордните за мача 15 точки при резултат 64:49. Рилецо бе по-резултатен и в заключителните 10 минути, за да се поздрави заслужено с успеха с 90:79.

Трей Портър бе избран за играч на мача с 22 точки и 17 борби. Единственият по-резултатен на паркета бе гардът на домакините Антон Кук с 24 пункта.

Рилски спортист остава безгрешен в първенството и запазва лидерската си позиция. Берое е 3-и с 3 победи и 2 загуби.