Парламентът прие промени в Закона за здравето, които дават право на болнични за родители на деца до 12 години, върнати от училище и поставени под карантина.
Досега това е било в сила само за деца до 7-годишна възраст.
Промените осигуряват възможност родителите да ползват отпуск и да получат парично обезщетение, когато полагат грижа за здрави деца до 12-годишна възраст, когато са върнати от детска градина или училище заради наложена карантина.
При сега действащите разпоредби родителите дори подлежат на глоба от 1000 до 5000 лева, ако ги оставят сами у дома.
След ремонт за 2 милиона лева: Път в кърджалийско остава опасен за преминаване
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг