Ромелу Лукаку избухна с 4 гола при победа на Белгия над Азербайджан

Той постави рекорд за най-много попадения в един квалификационен цикъл за европейско първенство

Ромелу Лукаку
22:18, 19.11.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Ромелу Лукаку вкара четири гола за едно полувреме при победата на Белгия с 5:0 срещу Азербайджан в последния кръг на европейските квалификации в група F.

Нападателят на Рома откри резултата в 17-а минута, а седем по-късно гостите от Азербайджан останаха с 10 души след втори жълт и червен картон на Еди Исрафилов. Последваха още три попадения до почивката на сметката на капитана на Белгия, с което той приключи с 14 гола в кампанията, с което постави рекорд за най-много голове в един квалификационен цикъл за европейско първенство.

През втората част мачът се доиграваше, а белгийците стигнаха до още едно попадение, дело на Леандро Тросар в последната минута.

Белгия завърши на първо място в групата с 20 точки, една повече от втория Австрия, като и двата отбора се класираха на Евро 2024.

Швеция постигна утешителна победа с 2:0 у дома срещу Естония в другия мач от група F. Победата не донесе радост за зрителите на "Френдс Арена" в Стокхолм, тъй като "Тре Кронур" завърши трети в групата и пропуска втори пореден голям форум, след като страната не успя да се класира за Световното първенство в Катар.

Шведите доминираха през целия мач и стигнаха до успеха с голове на Виктор Клаесон в 22-а минута и на Емил Форсберг малко след почивката.