Росица Денчева загуби първия си полуфинал при жените

росица денчева осминафинал сингъл девойките европейското лично първенство парма
Снимка: БФ тенис
13:27, 21.10.2023
Чете се за: 00:57 мин.

Росица Денчева отпадна на полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара. Това беше първи полуфинал за 16-годишната българка на сингъл на турнир при жените от ITF. Преди този мач Роси постигна три поредни победи.

На полуфиналите Денчева загуби с 4:6, 4:6 от четвъртата поставена Клаудия Осте Ферер от Испания. Срещата продължи 1 час и 56 минути.

За доброто си представяне на турнира Денчева си осигури 4 точки за световната ранглиста за жени.