Рулетката на дузпите прати Уругвай в Топ 4 на Копа Америка

рулетката дузпите прати уругвай топ копа америка
Снимка: Seleccion Uruguaya/Twitter
08:52, 07.07.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на Уругвай се промъкна до Топ 4 на Копа Америка в САЩ. Селекцията на Марсело Билеса сътвори една от сензациите на турнира, след като елиминира Бразилия с 4:2 след изпълнение на дузпи в мач от четвъртфиналите, изигран на стадион „Алиджант“, Невада.

„Урусите“ срещнаха доста трудности по пътя си към полуфиналите, тъй като първо загубиха Роналд Араухо заради контузия, а през второто полувреме останаха и без Нахитан Нандес, който получи директен червен картон. Все пак „небесносините“ показаха характер и се добраха до изпълнение на 11-метрови наказателни удари, за да триумфират за четвърти пореден път на първенството. В слеващата фаза уругвайците ще срещнат Колумбия.

Двата отбора трудно намираха път към гола през първото полувреме и след неговия край се оттеглиха в съблекалнята при 0:0. Ситуацията на терена не се промени и при подновяването на играта, което логично доведе до дузпи.