ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Румяна Нейкова пред БНТ: Спечелването на медал от Олимпийските игри в Париж не е мираж за Десислава Ангелова

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:45 мин.
Спорт

Старши треньорът на националите по гребане смята, че България може да спечели още две квоти за Олимпийските игри в Париж

румяна нейкова бнт
Слушай новината

Старши треньорът на националния ни отбор по гребане Румяна Нейкова даде висока оценка на постигнатите резултати. През миналия сезон Емил Нейков спечели бронз на световното първенство за младежи, а Десислава Ангелова спечели квота за Олимпийските игри в Париж

"Важното е, че тя успя да се класира, сега е важно да си направи такава подготовка каквато направи 2023 г., за да може това да бъде предпоставка за един много добър резултат за нея. Пожелавам и го от сърце, спечелването на медал не е мираж, а цел, която трябва да има пред себе си", каза за БНТ олимпийската шампионка.

Квалификациите в гребането продължават през пролетта и страната ни има шанс за още визи за Париж.

"Аз мисля, че е възможно поне още една квота в дисциплината скиф мъже, защо да не се опита и на двойка скул. Навсякъде ще направим максималното, за да успеят да се спечелят още две квоти. Това което е най-важно е, че работим с перпектива 2028 година, тъй като отборът е съвсем млад и очакванията не трябва да бъдат максимални", заяви още Нейкова.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?