При руска атака с дрон са нанесени щети на защитния корпус на атомната централа "Чернобил", съобщи украинският президент Володимир Зеленски.
Дронът е поразил корпуса и е предизвикал пожар, който вече е потушен. Зеленски уверява, че няма увеличаване на нивото на радиация и се извършва непрекъснато наблюдение.
Международната агенция по атомна енергия потвърди, че е имало експлозия. Противопожарни автомобили са се отзовали на мястото веднага и няма жертви и ранени.
Единствената страна в света, която атакува подобни обекти, окупира ядрени централи и води война без да мисли за последствията, е Русия, заяви Зеленски.
През 1986 година един от четирите реактора на АЕЦ "Чернобил" предизвиква най-тежката катастрофа в световната ядрена енергетика.
Сега реакторът е обвит в защитен корпус, известен като саркофаг, който да предпазва от изтичане на радиация.
14 убити в Русия и Украйна: Седем загинали на плаж в руския краснодарски край
Омбудсманът Велислава Делчева: Промените в трудовото законодателство не могат да се правят през бюджета
"Визия нула": Как Гърция намали с 22% фаталните катастрофи по пътищата в страната
Сериозна заплаха за сигурността в Германия, след като дрон беше намерен на летището в Лайпциг