С човек по-малко Олимпик Марсилия победи Олимпик Лион с гол в последната минута

Червен картон, пропусната дузпа и два гола в последните 3 минути белязаха паметно дерби между двата отбора.

08:16, 23.09.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Пиер-Емил Хойберг Олимпик Марсилия

Олимпик Марсилия победи Олимпик Лион с 3:2 в мач от 5-ия кръг на Лига 1. Гостите стигнаха до успеха в последната минута, макар цял мач да играха с човек по-малко.

Двубоят в Лион започна с жълт картон за капитана на "олимпийците" Леонардо Балерди още в първата минута, заради нарушение срещу Корентен Толисо. В 5-ата минута бранителят вече бе изгонен след нов фаул, този път срещу Александър Лаказет.

Домакините се възползваха от численото си предимство на терена и създаваха ситуации. Гифт Орбан стреля в напречната греда със задна ножица.

Възпитаниците на Роберто Де Зерби също имаха своите ситуации. Корентен Толисо изчисти от голлинията шут на Исмаел Коне.

В добавеното време на първата част "хлапетата" получиха дузпа за игра с ръка на Валентин Ронже. Херонимо Рули обаче спаси удара на Александър Лаказет.

След паузата Дуйе Чалета-Цар откри резултата. Защитникът се разписа срещу бившия си отбор, като засече с глава центриране от ъглов удар на Клинтон Мата.

Пол Лирола обаче възобнови равенството в 69-ата минута, след като се озова сам срещу вратаря и го прехвърли.

Гостите стигнаха до обрат в 82-ата минута, когато резервата Улисес Гарсия завърши скоростна атака с прехвърлящ удар от движение.

В 3-ата минута от добавеното време домакините направиха резултата 2:2. Появилият се от резурвната скамейка Раян Шерки стреля с едно докосване след подаване във вратарското поле на Клинтон Мата.

В ответната атака гостите стигнаха до победата. Друга резерва - Джон Роу завърши страхотен пробив с фалцов удар в далечния ъгъл.

Олимпик Марсилия заема втората позиция в класирането с актив от 13 точки. Олимпик Лион се намира на 14-ото място в подреждането с 4 пункта.