С гол в заключителните минути Виляреал отстрани Байерн Мюнхен от ШЛ

Самуел Чуквуезе Виляреал
23:56, 12.04.2022

Виляреал отстрани Байерн Мюнхен на 1/4-финалите в Шампионска лига. В първия двубой между двата отбора испанският тим взе минимална преднина от един гол, а в реванша двата тима не успяха да се победят след 1:1 на стадион "Алианц Арена".

През първото полувреме единственият точен удар бе дело на Джамал Мусиала. Херонимо Рули спаси изстрела му с глава.

След почивката Роберт Левандовски даде преднина на "баварците". Нападателят стреля по земя от границата на наказателното поле, за да открие резултата.

В края на двубоя възпитаниците на Унай Емери реализираха попадение, което ги класира за следващата фаза на надпреварата. Самуел Чуквуезе получи подаване от Жерард Морено и изпрати топката зад гърба на Мануел Нойер, за да елиминира шампиона на Германия от турнира.

"Жълтата подводница" се класира за полуфиналите на Шампионска лига едва за втори път, като първото такова постижение дойде през сезон 2005/2006.

На полуфиналите Виляреал ще срещне победителя от сблъсъка между Ливърпул и Бенфика. "Мърсисайдци" спечелиха гостуването си в Лисабон с 3:1.

Реал Мадрид се класира за 1/2-финал в ШЛ след впечатляващ реванш с Челси
"Денят започва" на 13 април: Стабилна ли е коалицията - директно от Народното събрание