Административен съд – Благоевград потвърди Решението на Общинската избирателна комисия за предсрочно прекратените пълномощия на кмет на община Благоевград, съобщиха от съда.
С решение от 21.05.2020 г. Административен съд – Благоевград отхвърли жалбата на Румен Томов срещу Решение № 304-МИ/28.04.2020 г. на Общинска избирателна комисия – Благоевград за предсрочно прекратяване на пълномощията му на кмет на община Благоевград. За да постанови решението съдът взе предвид, че повторното произнасяне на ОИК – Благоевград с решението от 28.04.2020 г. е в изпълнение на задължението ѝ да упражни предоставените ѝ от закона правомощия по чл. 42, ал. 3 ЗМСМА, възложено ѝ с влязлото в сила решение по административно дело №1343/2019 г. на Административен съд – Благоевград с указания по тълкуването прилагането на закона.
Решението на ОИК – Благоевград от 28.04.2020 г. е постановено съобразно задължителните указания по прилагането на материалния закон за предсрочно прекратяване на кметски пълномощия, чиято задължителност може да бъде отречена единствено при обявяване на приложимия закон за противоконституционен.
Решението на Административен съд – Благоевград може да бъде обжалвано в 7-дневен срок от съобщаването му на страните пред Върховния административен съд.
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
"Винаги се усмихвам, това отваря сърцата": Чужденци попълват незаетите места за шофьори в столичния градски транспорт
Литийно шествие с мощите на св. Йоан Кръстител тръгна от Созопол и стигна до остров Св. Иван
Тежка катастрофа с трима загинали, сред които две деца: Автомагистрала "Тракия" остава затворена в посока Бургас
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив