Пореден състав на Апелативния съд в София отказа да пусне от ареста Димитър Любенов, обвинен за тежката катастрофа на Околовръстното шосе на София преди няколко месеца. При инцидента загина френски гражданин.
Случаят стана известен с това, че двама полицаи взеха от Любенов 200 лева, за да го пуснат да шофира с алкохол в кръвта и го ескортираха.
Полицаите, ескортирали Димитър Любенов, отиват на съд - вижте в какво ги обвиняват
Домашен арест с гривна е подходяща мярка, защото той няма книжка и не може да извърши ново престъпление. Разследването почти е приключило. Изчаква се само съдебна поръчка от чужбина, която не зависи от Любенов.
Не съм убиец, имах прекрасен живот със семейството си. Това, че е станала катастрофа, не значи, че съм искал да убия някого, каза Любенов пред съда.
Не дължа един лев на държавата, нехуманно е да стоя в ареста с хлебарки и дървеници. Стига вече арести, стига с тия мерки, това излиза извън всякакви норми. Искам да поговоря със семейството си, за да ги подготвя за това, което предстои. Няма да се правя на палячо, допълни той.
Прокуратурата заяви, че е против освобождаването на Любенов, защото обвинителната теза по никакъв начин не е разколебана.
Съдът остави в ареста Димитър Любенов, убил французин в катастрофата на Околовръстното
В мотивите си съдът записа, че Любенов ясно е осъзнавал, че няма как да кара след употреба алкохол и именно затова си е повикал дринк енд драйв услуга. Освен това е управлявал колата с многократно по-висока скорост от тази, която е допустима. Според магистратите става дума за тежко престъпление, освен това има опасност, ако е на свобода, мъжът да извърши ново престъпление.
Решението на съда е окончателно.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Рангел Бизюрев отново се изправи пред съда, прокуратурата поиска най-тежката присъда
С джипове, кран, заровена цистерна и бидони: Източиха гориво за 1 млн. лв. от тръбопровод на "Лукойл"
Задържаха мъжа, който удари с бутилка Даниел Наумов по време на пловдивското дерби
Прокуратурата ще поиска постоянен арест за служител на ДФ „Земеделие“, хванат с подкуп
След като камък уцели предно стъкло на кола - извънредно започват укрепване на пътя София - Самоков