ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Съдът в Одрин изслуша директора на "Гранична полиция"

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:35 мин.
По света

Днес се проведе първото заседание по делото за убития български граничар

съдът одрин изслуша директора гранична полиция
Слушай новината

Директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов присъства на първото заседание на съда в Одрин по делото за убийството на граничния полицай Петър Бъчваров.

Златанов беше изслушан от съдебния състав като представител на държавата. Съдът е поискал съдействие да бъде установен контакт с патрулиралия съвместно със загиналия граничар, с цел да бъде разпитан като свидетел. Освен това е било отправено искане да бъдат изпратени по-бързо доказателствата за щетите по патрулния автомобил.

Енгин, който уби наш граничен полицай, бил пиян, видял светлина и стрелял случайно

"Благодарим на турските власти за бързите и професионални действия по разследването на смъртта на загиналия граничен полицай", коментира след заседанието Антон Златанов. Той заяви, че българската държава и цялата "Гранична полиция" стоят и ще продължават да стоят до близките на Петър Бъчваров и ще им оказват пълно съдействие.

Следващото заседание по делото е насрочено за 14 декември.

Първо заседание на делото в Одрин за убития български граничар

Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?