Сакраменто Кингс изигра знаменит мач и отстрани Голдън Стейт Уориърс в плей-ин турнира

Сакраменто и Везенков гостуват в събота сутрин на Ню Орлиънс Пеликанс в последна решителна крачка към плейофите.

сакраменто кингс изигра знаменит мач отстрани голдън стейт уориърс плей турнира
07:39, 17.04.2024
Чете се за: 03:10 мин.

Сакраменто Кингс продължава към финалната битка за участие в плейофите в НБА. "Кралете" надиграха Голдън Стейт Уориърс със 118:94 в плей-ин турнира.

Александър Везенков влезе в игра две минути преди края на двубоя, когато всичко вече беше решено. Българинът имаше време за една стрелба от тройката, която пропусна. Майк Браун не изневери на себе си и продължи да залага на ротация от едва осем човека почти до последно.

За Сакраменто и Везенков предстои последна решителна крачка към плейофите, като в събота сутрин българско време те ще гостуват на Ню Орлиънс Пеликанс. Победителят ще си гарантира сблъсък с лидера Оклахома на четвъртфиналите, докато за загубилия сезонът приключва.

Двубоят започна по-добре за „кралете“, които рано дръпнаха в резултата и след първата четвърт водеха с 31:22 след 14 точки на Кийгън Мъри. Авансът на домакините достигна 16 през втория период, но те позволиха на Уориърс да се разиграе и на почивката „воините“ намалиха за 50:54.

Разликата падна само на точка, но Сакраменто отново натрупа двуцифрена преднина след това и преди заключителния период водеше с 91:76. Голдън Стейт така и не намираше отговор на играта на съперника, а за разлика от много предишни двубои през сезона, които им костваха и директното класиране в плейофите, този път домакините запазиха концентрация до последно и спечелиха убедително.

Кийгън Мъри завърши с 32 точки (8 тройки) и 9 борби за победителите. Ди‘Арън Фокс записа 24 точки, а Домантас Сабонис регистрира пореден дабъл-дабъл, записвайки 16 точки, 12 борби и 7 асистенции.

За Уориърс Стеф Къри завърши с 22 точки, с по 16 приключиха Джонатан Куминга (7 борби) и Моузес Муди.

Ремонтът на бул. "Патриарх Евтимий" е предвиден още от 2012 г., заяви общински съветник от ПП-ДБ-СС
Заради негодна за ползване вода: Жителите на Брестовица готвят ефективни протести