Сърбия и Испания са на четвъртфинали в женския баскетболен турнир в Париж

Сръбкините победиха без проблеми Китай, а испанките се наложиха над Пуерто Рико с една точка разлика.

сърбия испания четвъртфинали женския баскетболен турнир париж
16:42, 31.07.2024
Чете се за: 02:12 мин.

Отборите на Сърбия и Испания се класираха предсрочно за четвъртфиналите на баскетболния турнир при жените на Олимпийските игри в Париж, след като записаха втори победи в група "А".

Сръбкините се справиха неочаквано лесно с Китай с 81:59 (23:17, 22:22, 17:11, 19:9). През първото полувреме двата тима си размениха водачеството на няколко пъти, но западните ни съседки все пак водеха с 45:39.

През вторите 20 минути обаче полуфиналистките от Токио 2020, не оставиха съмнение в превъзходството си. Ивон Андерсън бе най-резултатна за победителките с 15 точки, Маса Янкович добави 13 точки, а Тина Крайшник завърши с "дабъл-дабъл" от 12 точки и 11 борби.

За тима на Китай, който е последен във временното класиране в групата с две загуби, Сию Ван и Сю Хан вкараха по 11 точки.

В другия двубой Испания записа втора поредна победа с една точка разлика след 63:62 над Пуерто Рико.

Европейските вицешампионки се измъкнаха с два точно изпълнени наказателни удара от Лора Хил в последната секунда на редовното време. Десет секунди по-рано Мия Холингшед бе дала преднина на пуерториканките с успешен шут от средна дистанция.

Въпреки минималния успех, Испания също като Сърбия вече има две победи и няма как да завърши по-назад от второто място в групата. Двата тима ще си оспорват първата позиция в пряк сблъсък на 3 август.

Най-резултатна за Испания бе Меган Густафсон с 18 точки, която хвана и 13 борби. Още 17 точки добави Леонор Родригес.

За Пуерто Рико Арея Гирантес вкара 15 точки.

Пуерто Рико и Китай са с по две загуби и само победителят от мача помежду им ще запази шансове за четвъртфиналите.

Девойките на България до 18 г. загубиха драматично от Франция на Европейската отборна купа по тенис в Румъния