Сърбия ще защитава титлата си на световното първенство по волейбол за жени

от Вяра Илиева
08:45, 13.10.2022
Сърбия, волейбол, жени
Снимка: БНТ

Защитаващият титлата си отбор на Сърбия е първият финалист на Световното първенство по волейбол за жени. Възпитаничките на италианския треньор Даниеле Сантарели победиха олимпийския шампион САЩ с 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:23) в първия полуфинал в Гливице, Полша.

Сръбкините направиха серия от 6:1 точки, след която поведоха с 19:13 по пътя си към успеха в първия гейм завършил 25:21. Втората част се разви по подобен начин и отново поредица от 6:1 точки даде преднина на Сърбия от 21:16, след което те затвориха частта с 25:20. В третия гейм американките взеха седем поредни разигравания, за да поведат с 18:10 и след това да спечелят гейма с 25:17. Четвъртата част вървеше оспорвано до 19:19, след което сръбкините успяха да затвърдят превъзходството си на терена и да затворят мача след 23:19.

Капитанката Тияна Бошкович беше най-добра за победителките с 33 точки, а Бианка Буса добави 15. Капитанът на САЩ Келси Робинсън беше най-резултатна за отбора с 18 точки.

На финала Сърбия очаква победителя от двубоя между европейския първенец Италия и Бразилия. Мачът е тази вечер.

Ще бъде ли поканена посланик Митрофанова на откриването на новото Народно събрание?