Съединените щати два пъти застанаха на страната на Русия при гласуване на резолюции на ООН за Украйна.
В деня на третата годишнина от руската инвазия на украинска територия, Москва и Вашингтон се противопоставиха на изготвената от Европа резолюция, която осъжда действията на Кремъл и подкрепя териториалната цялост на Украйна, приета по-рано от Общото събрание на ООН.
След това Русия и САЩ подкрепиха резолюция, предложена от Вашингтон, която призовава за прекратяване на конфликта, но не съдържа критики към Русия. До момента подобен документ не можеше да се гласува, заради вето от страна на Москва. Сега резолюцията получи 10 гласа "за", а Франция, Великобритания, Дания, Гърция и Словения се въздържаха.
Коментарите са, че двете гласувания са демонстрация на коренно различни подход на администрацията на Тръмп към войната в Украйна.
МВнР предупреждава за извънредно положение във Вашингтон и Орегон заради пожарите
Преговори или не съвсем: Тръмп с нови заплахи към Иран, ако Техеран не сключи споразумение
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
В капана на фентанила: Кой ръководи трафика и има ли изход за пристрастените?
След повече от седем месеца: Нова фирма поема почистването в столичните райони "Слатина", "Подуяне" и "Изгрев"