Съединените щати няма да издават визи на чуждестранни студенти, записани в университети, които през следващата година ще преподават само дистанционно.
От американската имиграционна служба заявиха, че студентите, които вече се намират на територията на страната, ще трябва или да я напуснат, или да се запишат в университет, който има и присъствена форма на обучение. Причината за решението е продължаващата пандемия от COVID-19.
Сред засегнатите университети са Калифорнийският, а също и Харвард. Около 5.5% от студентите в Съединените щати са чужденци.
Срещата Тръмп-Рюте: Успяха ли да намалят напрежението преди срещата в Анкара?
Алиансът предал САЩ по време на войната с Иран, заяви Доналд Тръмп пред Марк Рюте
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец