Съединените щати отлагат включването на Румъния в програмата си за безвизово пътуване, съобщи Министерството на вътрешната сигурност пред "Политико".
Според известие на уебсайта на програмата, американското правителство продължава да проверява допустимостта на страната, за да гарантира спазването на "строгите изисквания за сигурност" на програмата, без да предоставя информация кога може да бъде отменена паузата.
Румъния трябваше да се присъедини към програмата на Вашингтон за безвизово пътуване в края на този месец, както беше обявено от напускащата администрация на Джо Байдън през януари. Страната е една от последните държави - членки на Европейския съюз, които бяха изключени, заедно с България и Кипър.
Румънският министър-председател Марсел Чолаку заяви, че е "убеден", че решението на Вашингтон е "чисто техническа мярка", която е част от преоценката на САЩ на рисковете за сигурността.
България срещу Гърция: Плажните цени в Крайморие и Офринио - къде почивката излиза по-евтино?
Румънският президент Никушор Дан съобщи за нова политическа безизходица за съставянето на ново правителство
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите