Американците отказаха Италия за своето трето бронзово отличие от олимпийски игри

от Веселин Михайлов
19:40, 09.08.2024
Чете се за: 02:05 мин.
Снимка: volleyballworld.com

Националният отбор на САЩ се поздрави с бронза на олимпийския турнир при мъжете на Игрите в Париж. Волейболистите на Джон Спароу сразиха Италия с 3:0 гейма (25:23, 30:28 и 26:24) в мача за третото място.

В „Саут Пари Арена 1“ и трите гейма се оказаха равностойни, но американците намериха сили да ги измъкнат в края и по този начин лишиха играчите на Фернандо ди Джорджи от отличие на най-големия спортен форум. За американците това е трети бронзов олимпийски медал в тяхната история, като те имат на сметката си и три титли. Главен съдия на двубоя бе българинът Ивайло Иванов.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

Първият гейм стартира равностойно и продължи да бъде такъв до самия край. Именно тогава „янките“ дръпнаха с 2 точки и стигнаха до два геймбола, за да спечелят дебютната част с 25:23. Историята се повтори и във втория гейм до голяма степен. Равенството често бе изписвано на таблото, но американският тим отново удари в края на частта и след 30:28 взе аванс от 2:0 в общия резултат.

Американците тръгнаха ударно в третия гейм и си изградиха комфортна преднина. Италианците не наведоха глава и се добраха до поредното равенство. Както в края на първите две части, така и във финалните акорди на третата отново „янките“ показаха по-здрави нерви и сложиха точка на спора след 26:24.

Арън Ръсел поведе американския тим към победата с 15 точки. Тори Дефалко го последва с 12, Макуел Холт заби 11.

Юри Романо и Алесандро Микиелето реализираха по 17 точки за "адзурите".