Състоя се първото за България състезание за олимпийски БМХ (ВИДЕО)

Първото трасе в България бе открито в близост до Плевен.

Снимка:
17:51, 13.10.2024

Първото състезание на първото в България трасе за олимпийски БМХ е вече в историята. След години усилия мечтата на Боби Крумов и Кайлъка райдърс се сбъдна и новото съоръжение бе официално открито. Какво по-добро от откриване със състезание.

Само на няколко минути от Панорамата в Плевен се събраха над 60 човека от всички възрасти като най-малкият състезател Игор Иванов бе само на 4 години. Победители при малките дами до 10 години станаха Виктория Илиева на 3 място, Матей Настева на второ и Емилия Радева на първо място. При момчетата до 12 години класирането оглави Цветислав Гачевски, с подгласници Алекс Вълчев, Даниел Великов, при юношите до 16 години спечели Димитър Данов, с подгласници Цветан Данов и Георги Недков.

Най-оспорвани бяха категориите на мъжете и ветераните, където класирането бе определено в жестоки гонки - при мъжете победител стана дизайнера на трасето Боби Крумов, на второ място завърши Християн Тихов, а на трето - Мартин Тодоров, а при ветераните съответно Цветелин Иванов, Александър Хаджиев и Иван Колев.

Днес бе поставено началото на една важна стъпка за утвърждаването на олимпийския състезателен БМХ, в който Българска Федерация Колоездене ще започне да търси своите шампиони, а защо не и участници на олимпийски игри.

Англия се завърна на пътя на победите срещу Финландия в Лигата на нациите
20:53, 13.10.2024
Чете се за: 03:30 мин.
Спортни новини 13.10.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 13.10.2024
Уилиам Чолов е на крачка от медал от домашното европейско първенство по бокс до 23 г.
20:30, 13.10.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Новак Джокович: Титла номер 100 не е цел на живот или смърт
20:11, 13.10.2024
Гледайте Северна Ирландия - България НА ЖИВО по БНТ 1, БНТ 3 и на bntnews.bg/sport
20:00, 13.10.2024
Чете се за: 00:42 мин.
Румен Руменов се класира за четвъртфиналите на европейското по бокс до 23 г.
19:47, 13.10.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Спортен клуб „Стар тийм“ първи в класирането на шампионата по кикбокс на татами в Панагюрище
18:35, 13.10.2024
Цветан Соколов бе най-резултатен за Динамо Москва при драматичен успех в руската Суперлига
18:29, 13.10.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Евангелина Велчева завърши на 24-о място в турнир на рапира за кадети и кадетки в Словакия