ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Мариян Христов в предаването "Зала на славата"

гледайте мариян христов предаването зала славата
Слушай новината
00:00
00:00

Мариян Христов е поредният герой в предаването на БНТ "Зала на славата".

Бившият национал говори защо е избрал футбола пред баскетбола, разказва как в Славия са го гледали като връзкар, след като Стоян Коцев го взима на "Овча Купел", спомня си за престоя на "Герена" и как е било 90-те години в Левски.

"Когато дойде офертата не можеш и да се замисляш, всички знаят какво представляват грандовете в България и получиш ли оферта, това е мечта за всички. Да носиш синята фланелка е удоволствие, когато си минал през школата", разказва Христов.

След това следва трансфер в Германия, където става първият българин с титла в Бундеслигата с Кайзерслаутерн.

Споделя какво е да се работи с един от прочутите треньори Ото Рехагел, който е идвал да го гледа специално у нас, за да одобри трансфера.

Спомените от престоя му в другия германски отбор Волфсбург не са толкова хубави, защото там се контузва прекалено често.

Христов разказва и за дебюта си в националния отбор през 1995 г., когато само той и вратарят Здравко Здравков не са играели в чужбина.

Говори и за световното първенство през 1998 г. във Франция, както и за това дали е сринат авторитетът на треньорите у нас.

Бившият футболен национал на България Мариян Христов е обнадежден, че отборът има своите шансове да се класира за европейско или световно първенство.

"Приятно и хубаво ми е да видя, че националният отбор е смел. Трябва да повярваме повече в себе си. Мисля, че ще успеем в скоро време да се класираме. Много искам България да е на европейско или световно първенство", добави Христов.

Гледайте предаването "Зала на славата" с участието на Мариян Христов във видеото!

Последвайте ни

Гледайте НА ЖИВО спорт безплатно на:

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?