Съветът на Европейския съюз реши спешно да предостави на Украйна допълнителна макрофинансова помощ в размер на 1 милиард евро.
На този фон - руски атаки по индустриалната зона в Харков. Най-малко 12 души са ранени след ракетен обстрел на Николаев.
Поразени са две медицински заведения и жилищни сгради. Информацията е на местните власти. Руските окупационни власти съобщиха, че седем души са загинали, а повече от 60 са ранени при ракетен удар, нанесен от украинската армия в град Нова Каховка.
Информацията от Москва и Киев не може да бъде независимо потвърдена, напомнят западни медии. Утре в Истанбул за продоволствената криза и за зърното ще разговарят представители на Русия, Украйна, Турция и ООН.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Процедурата по прекомерен дефицит срещу България: Очаква се докладът на ЕК - какво следва?
ОИСР понижи прогнозата си за растежа на България през 2026 г. на 2,5% заради инфлацията и скъпата енергия
Конституционните промени остават ключови за европейския път на Северна Македония
Управляващите дадоха заден ход за отпадането на ковид добавката при осъвременяването на пенсиите
Публикуваха верните отговори от изпита на 4. клас по български език и литература