България приема тима на Република Ирландия в четвъртък на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.
Селекционерът на националния отбор на Република Ирландия Хеймир Халгримсон се изказа ласкаво за българския отбор в навечерието на плейофите в турнира за Лигата на нациите. Той подчерта, че "лъвовете" трудно допускат голове, а загубата от Северна Ирландия в края на миналата година е била плод на лоши обстоятелства. Първият двубой е в Пловдив в четвъртък вечер, а реваншът в Дъблин е в неделя. И двете срещи са с начален час 21:45 и ще бъдат излъчени пряко по БНТ.
„Силата на българския отбор е колективът. Тактически са солидни. Трудни са за побеждаване. Ако гледаме последните 12 мача на тима - имат само една загуба, която беше в Северна Ирландия“, коментира Халгримсон.
Специалистът обърна внимание на позитивните резултати на България в последните месеци.
„България има шест сухи мрежи в последните си 10 мача, така че определено Илиан Илиев върши чудесно работата си. Тактически солиден отбор. Може и да направим някой експерименти, но това не означава излишни рискове. Трябва да внимаваме за контраатаките на България“, допълни Халгримсон.
„България е труден опонент за пречупване. Те искат да контролират мача, дори и да не притежават толкова топката. Имат и качествени индивидуалности. Това е добра възможност за тях да затвърдят доброто си представяне, така че трябва да бъдем внимателни. Всички в нашия състав са на линия и се чувстват отлично", каза още селекционерът.
Капитанът Нейтан Колинс каза, че не се притеснява от евентуалната си по-различна позиция в центъра на терена.
„За мен е леко непознато да играя като дефанзивен халф, но не се чувствам некомфортно в тази зона. Бих предпочел да запазим суха мрежа, но определено не бих се разсърдил, ако вкараме няколко гола“, коментира футболистът на Република Ирландия Нейтън Колинс.
Ирландците вече тренираха в Пловдив на стадион "Христо Ботев". Доста от въпросите на пресконференцията бяха насочени към присъствието в титулярния състав на Ивън Фъргюсън, заради малкото игрово време, което централният нападател получава в клубния си Уест Хем. Той е и най-скъпият в цялата селекция на детелините, оценяван на около 40 милиона евро. По този показател утрешният ни съперник доста ни превъзхожда, защото при нас най-скъпият футболист, вече петкратният носител на наградата футболист на годината Кирил Десподов струва около 8 милиона евро според различни източници.
Победителят от двете срещи ще играе през новото издание на турнира в Лига В, а загубилият ще бъде в Лига С.
Вижте във видеото репортажа на Стефан Георгиев!