Селта разгроми у дома Кадис

11:02, 15.12.2020
Чете се за: 00:39 мин.

Отборът от Виго победи с категоричното 4:0 у дома Кадис в последна среща от 13-ия кръг на Ла Лига.

Гостите, които в миналия кръг удариха с 2:1 Барселона отидоха с приповдигнато настроение в Галисия, но още до почивката допуснаха четири попадения във вратата си.

Домакините поведоха още в 6-та минута, когато Нолито вкара третото си попадение в четири мача, след като се възползва от подаване на Яго Аспас.

Кадис можеха да изравнят малко по-късно, но изстрел на Алваро Негредо с глава срещна страничната греда на домакините.

Галисийци удвоиха аванса си в 31-та минута, когато Аспас реализира дузпа за нарушение на вратаря на Кадис срещу Санти Мина.

В 43-та минута Аспас асистира за втори път в срещата, като този път голът беше на Фран Белтран, който отбеляза с хубав изстрел от дистанция.

Крайното 4:0 оформи Брайс Мендес в добавеното време на първата част, засичайки центриране на Денис Суарес.

След почивката темпото на игра спадна драстично, като Селта контролираше аванса си, за да стигне до трети пореден успех над Кадис

Така съставът от Виго се изкачи на девето място в класирането с актив от 16 точки, докато Кадис е седми с 18 пункта.

Първият изнесен кабинет за имунизации срещу COVID-19 вече е готов (Снимки)