Септември дочака първа победа след голово шоу срещу Славия

Драма и пет гола между двата отбора в квартал "Надежда".

19:47, 14.09.2024
Чете се за: 03:17 мин.
ПФК Септември
Снимка: startphoto.bg

Септември се поздрави с първи успех от началото на сезона в Първа лига. Съставът на Николай Митов надви Славия с 3:2 в мач от изтегления 12-ти кръг.

На стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" двата отбора сътвориха голово шоу. За септемврийци се разписаха Борислав Рупанов на два пъти и Джордан Гутиерес, а точни за "белите" бяха Цветелин Чунчуков и Виктор Генев. По този начин символичните домакини прекъснаха негативната си серия от пет поредни загуби в родния елит. От своя страна тимът от квартал "Овча купел" записа трети последователен мач без победа в шампионата.

Септември продължава да се нарежда на последното 18-то място във временното класиране, като вече има 3 точки, а футболистите на Златомир Загорчич са 11-ти с 8. На 20 септември (петък) септемврийци ще имат гостуване на Хебър, докато два дни по-късно "белите" ще приемат Левски.

Голови положения не липсваха през първото полувреме, като пред символичните домакини се откриха две добри възможности да открият резултата. Все пак това се случи в 38-та минута, когато „белите“ допуснаха грешка в своята отбрана, а след центриране топката попадна в Джордан Гутиерес, който стреля от въздуха и не остави шансове на Светослав Вуцов.

След подновяването на играта символичните гости потърсиха изравняване, но усилията им не дадоха желания ефект. Това окрили Септември да удвои резултата чрез Борислав Рупанов в 58-та минута. Именно той се извиси след центриране и отбеляза за 2:0.

Тимът от квартал „Овча купел“ върна интригата 6 минути по-късно. Галин Иванов се намираше в изгодна позиция и след индивидуална проява намери Цветелин Чунчуков, който не сбърка в противниковото наказателно поле. При ситуацията останаха известни съмнения за игра с ръка от капитана на „белите“, но системата за видеоповторение потвърди попадението.

Рупанов обаче помрачи отново настроението на символичните гости в 69-та минута. Той овладя топката и с второто си докосване преодоля Вуцов за 3:1.

„Белите“ за пореден път се върнаха в играта 5 минути преди края на редовното време. Виктор Генев влезе в ролята на голмайстор, пронизвайки вратата на Димитър Шейтанов, но това се оказа достатъчно да оформи само крайния резултат.