Сестри Стоеви си извоюваха място на четвъртфиналите на Игрите в Париж

В третия си и последен мач от група В трикратните европейски шампионки на двойки жени победиха американките Ани Сюй и Кери Сюй с 21:18, 21:12.

Габриела и Стефани Стоеви
Снимка: startphoto.bg
11:08, 30.07.2024

Стефани Стоева и Габриела Стоева записаха втора победа и се класираха за четвъртфиналите на турнира по бадминтон на Олимпийските игри в Париж.

В третия си и последен мач от група В трикратните европейски шампионки на двойки жени победиха американките Ани Сюй и Кери Сюй с 21:18, 21:12 за 38 минути.

Българките доминираха през целия двубой. Те поведоха с 10:5 и с 19:15 по пътя си към успеха в първия гейм.

Във втората част националките отново взеха ранен аванс от 10:5 и без проблеми затвориха мача.

Така сестрите изпълниха основната си цел да преминат груповата фаза при третото си участие на олимпийски игри и направиха подарък на своята треньорка Петя Неделчева-Хранова, която днес празнува рожден ден.

Съперничките на Стефани Стоева и Габриела Стоева на четвъртфиналите ще станат ясни по-късно днес, както и крайното класиране в групата след изиграването на двубоя двубой между Лю Шън Шу и Тан Нин от Китай и Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн от Хонконг.

До тук в турнира в Париж българките победиха състезателките от Хонконг с 21:11, 21:23, 21:15 за 75 минути и загубиха от третите в света китайки с 21:19, 10:21, 16:21 за 77 минути.

Престъпна мрежа - арестуваха осем за трафик на мигранти по "Балканския маршрут"
МОК допусна две състезателки до олимпийския турнир по бокс за жени с неиздържан тест за принадлежност към своя пол